Hlavní stránka
Trať
Fotogalerie
Archiv
Kontakt
25.11.2012
V sobotu 24. listopadu 2012 proběhlo ve Zdislavicích u Vlašimi slavnostní vyhlášení vítězů „Inter mistrovství České republiky v motokrosu a freestylu 2012“ pořádaný Výkonným výborem divize motokrosu a Jiřím Jankovským (manažer úspěšného ČSMS MX KTM JUNIOR TEAMu, který má základnu právě ve Zdislavicích).

Na úvod zahrála ledečská rocková kapela Theatre, po té všechny přítomné přivítal prezident CAMS Karel Abraham i starosta městyse Zdislavice Pavel Bouček (ten věnoval všem oceněným pamětní medaile obce a oběma mistrům republiky dětských tříd 65 ccm a 85 ccm také finanční prémii ve výši 5.000 Kč). Spolumoderátorkou Jirky Hejtíka byla finalistka Miss ČR 2012 Michaela Dihlová, která se na jeden večer stala téměř motokrosovou odbornicí. Více než tříhodinový ceremoniál zpestřila vystoupení „Pole dance show“ (akrobatický tanec na tyči).

Jako první se svého ocenění dočkali pořadatelé, mezi nimiž byli zástupci z Vranova, Ledče nad Sázavou, Vícenic a z Třemošnice. Následovalo předání pamětních plaket bývalým motokrosařům Jaroslavu Faltovi, Vladimíru Dubšíkovi, nebo také trenérovi centra mládeže CAMS Jiřímu Churavému. Ocenění za přínos českému motokrosu převzal prezident CAMS Karel Abraham a generální sekretář Mgr. Pavel Hanák.

Pod hlavičkou CAMS bylo premiérově vyhlášeno celkem 10 tříd (1. - 5. místo). Raritou bylo ocenění nejlépe startujících jezdců v rámci celé sezóny, kteří obdrželi kromě pamětního šeku „Holeshot“ i finanční hotovost.

Nejdříve byly vyhlášeny kategorie Hobby a Open, zařazené do Poháru ČSMS při „malém mistráku“. Postupně byla odměňována jedna kategorie za druhou. Do historie českého motosportu se zapsalo vyhlášení vůbec prvního mistrovství České republiky ve Freestyle motokrosu. Pro pohár si přišel Martin Koreň, Franta Máca a mistra republiky L. Podmola, toho času v Americe, zde úspěšně zastoupila jeho přítelkyně Lenka se synem. Dojemné byly rozzářené oči vítězů dětské třídy 65 ccm (zlatý Jiří Matějec). K rozvoji českého motosportu přispělo rovněž vyhlášení kategorie Ženy, v níž se mistryní České republiky stala Jana Antošová. Po dekorování třídy Veterán, kde byl suverénním vítězem Petr Dokoupil, přišlo na řadu konečně i vyhlašování jednotlivých tříd tzv. „velkého mistráku“.

Ve třídě motokrosových elévů 85 ccm nakonec patřilo prvenství Jakubovi Terešákovi, za nímž se umístila dvojice nadějných Slováků. Třídu MX2-Junior ovládli jezdci ČSMS MX KTM JUNIOR TEAMu s vítězným Martinem Krčem. V „královských“ třídách MX2 a MX3-OPEN zvítězili jezdci OSIČKA MX TEAMU Petr Smítka a Francouz Florent Richier, pro které připravila motokrosová divize CAMS překvapení v podobě dvou skútrů SYM Orbit, zajištěných ve spolupráci s výhradním dovozcem této značky do ČR. Velkou škodou pro český motokros je odchod tohoto elitního týmu do zahraničí.

Po závěrečném defilé všech MISTRŮ a společném focení, následovaly rozhovory pro TV Nova Sport, které se objeví ve speciálním hodinovém dokumentu ze sezóny Českého svazu motocyklového sportu 2012 s premiérou 25. prosince ve 20.00 hod.

Během celého večera probíhala v sále anketa o nejlepšího pořadatele závodu „malého a velkého“ mistráku. AMK Ledeč nad Sázavou a AMK Třemošnice mají kromě sedmikilové uzené kýty přednostní právo výběru typu a data mistrovského podniku pod hlavičkou CAMS v sezóně 2013.
30.10.2012
Petice na vyjmutí areálu závodiště z chráněné krajimmé oblasti Železné hory ZDE
21.10.2012

Závěrečný závod INTER MČR v Třemošnici
Všude krásné počasí, jen v dolíku "Kubíkovy duby" mlha. Finálový závod nemá ideální počasí ani velký počet závodníků (66), ale zato je tu špička, bojující o tituly mistrů pro rok 2012 ve třídách 85 ccm, MX2, Junior a MX3-OPEN.

1.jízdy
MX2 - O titul s tajenkou
Úvodní jízda o titulu nerozhodla. Třetí muž seriálu Smitka srovnal bodově krok s průběžně vedoucím Špičákem. Téměř třicet minut vodil jezdecké pole Sukup, když hned ve druhém kole předjel Francouze Sullivana, který získal holeshot. V dramatické jízdě se rozdíly vedoucí trojice Sukup, Sullivan, Smitka s přibývajícím časem spíše zkracovaly. Jezdci byli srovnáni v necelé vteřině. Smitka si nechal nástup do posledních dvou kol. Útok na Sukupa se mu povedl a o všem by měla rozhodnout poslední jízda šampionátu. V „křížovce“ velkého mistrovství IMČR MX pod záštitou ČSMS zbývá v této třídě vyluštit tři neznámé. Nejen jméno nového mistra, ale rovněž jezdce na druhém a třetím místě. Pořadí první jízdy: Smitka, Sukup, Sulliven.

MX2 Junior
Samostatně v klasifikovaných juniorech je při neúčasti Kováře celkem jistým mistrem Krč, ale ve hře jsou posty vicemistra a druhého vicemistra. Do tohoto souboje razantně promluvil Podmol, který ani na průběžné páté příčce nebyl ještě bez šancí. V závodě skončil výš než prozatím třetí Slovák Novocký. Ten uhlídal v první rundě za zády svého pronásledovatele Vondráška.

85 ccm
V nejnižší kubatuře bylo před třemošnickým finále 5 jezdců ve hře o konečné medailové posty. Tomu odpovídalo nejpočetnější startovní pole šestadvaceti závodníků. Průběžně vedoucí Terešák nezaváhal. Ve třetím kole šel do čela a svoji pozici si pohlídal až do cíle. Stejně tak druhý Slovák Šikyňa. Ten odfáral třetí a pod šachovnicí si ještě o příčku polepšil. Naopak, prozatím třetí Zbíral skončil až šestý a jeho náskok nad Slovákem Polášem se ztenčil z osmi na pět bodů. Pořadí v cíli: Terešák, Šikyňa a Olszowy (POL).

MX3-OPEN
O titulu bylo před závodem prakticky rozhodnuto. Francouz Richier měl na druhého Žeravu k dobru třicet tři bodů. Žerava pak na třetího Bartoše dalších dvacet sedm. Pokud jsme nepředpokládali defekt či pád některého z lídrů třídy, mohli jsme se těšit až na souboj Bartoše s Votroubkem, které dělil na třetím resp. čtvrtém místě jediný bod. Francouz dal přesvědčivou pojistku. Téměř celý závod odjel na špici stylem start – cíl. Za druhého Bartoše (zajistil si prémii holeshotu) se pověsil Neugebauer a při jeho kvalitách jsme čekali, kdy svého soupeře ujezdí. Od šestého kola už Neugebauer kroužil na druhé pozici. Bartoš se někde chvíli zdržel, čehož hned využil dotírající Čepelák. Toto pořadí už vydrželo až do cíle. I tak si Bartoš na Votroubka vyjel před posledním závodem sezony důležité dva body.


Počasí se neumoudřilo ani odpoledne a tak musíme poděkovat organizátorům, kteří závod připravili a dotáhli do konce, jezdcům, kteří závodili přes ztížené podmínky i divákům, kteří se přes nepříjemné počasí sešli v hojném počtu a vydrželi do konce.

2. jízdy


MX2 – Křížovka vyluštěna
Smitka nenechal nikoho na pochybách, že se chce poprat o titul. Po zisku holeshotu nechal za zády Sullivana, zatímco bodově hodnocený Špičák se ztratil v husté mlze. Ta totiž padla na závodiště s nástupem odpoledne a s blížícím se podvečerem se zkrátila viditelnost na cca 100 m. Do předposledního podniku vedoucí Špičák se ale nevzdal. Předjel Sukupa a začal atakovat čelní příčky. Stačilo to ale jen na třetí místo a výš se nepropracoval. Naopak Sukup v závěru zatáhl, Špičáka předjel a když zabral i Sullivan, musel se Špičák spokojit se čtvrtým místem. To jej nakonec stálo nejenom titul mistra republiky, ale protože Sukup „odmítl“ skončit v seriálu hůř než druhý, zbyla na něho třetí příčka. Pořadí v jízdě. Smitka, Sukup, Sullivan. Mistrovská křížovka byla tímto vyluštěna: 1. Smitka, 2. Sukup, 3. Špičák.

MX2 Junior
Ve druhé jízdě skončil z nejmladších účastníků nejvýše Novocký, na osmé příčce. Odolal útoku Podmola, který dojel poslední závod až za ním, ale i tak si polepšil. Z páté příčky před posledním podnikem se Podmol posunul na bednu. O stupínek výš skončil Novocký a mistrem republiky se stal Krč. Tomu stačilo dojet v jízdě třetí. Do té doby průběžně druhý Kovář se po zranění nezúčastnil a se stávajícími 111 body klesl na konečné páté místo za Jana Vondráška.

85 ccm
Ve druhé jízdě Terešák svoje ambice beze zbytku potvrdil. Po předchozím malém zaváhání se „sebral“ i Zbíral. Druhou pozici, ale dlouho neudržel a nakonec se propadl na osmou příčku. Přišel tak o finální bronz, který naopak po vítězné druhé jízdě mohl oslavit Slovák Poláš. Stříbro jistil druhým místem Šikyňa. Terešák sice v průběhu závodu klesl na třetí příčku, ale republikový titul už mu neunikne. Pořadí v jízdě: Poláš, Šikyňa, Terešák.

MX3-OPEN
Bartoš urval holeshot, a dal tak najevo, že nechce „prodat“ Votroubkovi konečné třetí místo. Později byl sice předjet Richierem a Neugebauerem, ale více soupeřům nedovolil. Pozdější průběh závodu byl už na hranici regulérnosti, s dohledem okolo 50 metrů. Neugebauer to sice ještě stihl na první místo, ale další předjíždění již JURY nepovolila... za konečné bylo vyhlášeno pořadí v 8. kole. Richier tak uhájil titul, stejně jako v Třemošnici šestý Žerava celkovou druhou pozici před Bartošem. Pořadí v jízdě: Neugebauer, Richier, Bartoš.

Zdroj: www.moto-cross.cz

Výsledky: ZDE
29.06.2012
od 9,00 do 18,00 se na našem motokrosovém závodišti  uskutečnilo pod hlavičkou f. MOTOPOINT   testování motocyklů s nastavením  podvozků  K-TECH pod názvem MX DAY Třemošnice .                                  

                                                                                         

      

Možnost projet se po třemošnické trati Vám umožní záběry  z kamery jednoho z účastníků MX DAY ZDE.
21.4.2012
se uskutečnil na našem závodišti 3. podnik Přeboru Východních Čech Přebor SMS motokrosu ve třídách 50, 65, 80, MX2, Open, Hobby-MX2, Hobby-Open,Veterán I. II. III., ale  také  1. závod  MČR-ženy. K administrativní přejímce se dostavilo a do závodu bylo přebráno 201 jezdců ve všech objemových kubaturách. Největší zastoupení měly jako obvykle objemové třídy  Hobby-MX2 a Veterán I. II. III. Ve třídě "Žen" bylo do závodu převzato 18 jezdkyň. Závodu za slunečného počasí přihlíželo na 500 diváků.  Výsledky 1. závodu MČR  Žen ZDE.  Výsledky ostatních tříd budou zveřejněny dodatečně.    
Pokračujeme v  proměnách areálu. Pro letošní závody připravujeme přemístění předparkovitě jezdců do prostoru k věži rohodčích a budujeme zavlažovací systém, neboť při absenci srážek je místní trať k neukropení.
V situaci, která v letošním roce probíhá o udělení sportovní autority pořádáme v jarní části dne 21.4.2012 Přebor SMS Pardubického kraje. Do podzimní části , konkrétně 15.9. jsme pro diváky připravili NOVA SHARON Cup 2012 a v neposlední řadě pod novou sportovní autoritou ČSMS třešničku na dortu  závěrečný podnik Inter Mistrovství ČR 2012 s následným vyhlášením vítězů jednotlivých tříd v místním Kulturním domě.
AMK Třemošnice © 2002 - 2019
Rozpis tréninků
pro rok 2019