Trať
Fotogalerie
Archiv
Čepelák po deseti letech znovu mistrem

V neděli 16.9.200 se stal areál Kubíkovy Duby dějištěm bojů o titul mistra republiky v motokrosu ve třídě OPEN. I přes nepřízeň počasí, se kterou potýkali pořadatelé při  přípravě, se podařilo perfektně trať připravit pro tento sportovní podnik. Při obsazení celou motokrosovou špičkou a výbornou diváckou kulisou, kterých se tu sešlo na 5 tisíc, se stal domácím šampionem ve třídě open Jiří Čepelák na KTM. Titul mu vynesla dvě třetí místa v nedělním závěrečném šestém závodě mezinárodního mistrovství České republiky Pap Oil Cup v Třemošnici. V kubatuře kubatuře do 125 ccm měl už dříve jistý titul Slovák Tomáš Bučenec s Hondou. První jízdu ve třídě open dnes vyhrál s přehledem Martin Žerava, který s výjimkou úvod- ního kola diktoval tempo. Vzhledem ke zraněním z úvodu sezony byl ale mimo hru o titul. V celkovém pořadí se mu povedlo předstihnout Miroslava Kučírka a posunul se na páté místo. Ve druhé jízdě už Žerava tak úspěšný nebyl a ve třetím kole spadl. Vítězství vybojoval po úvodním duelu s MichalemKadlečkem lepším závěrem Jan Zaremba. Čepelák se zaměřil hlavně na  hlídání svých největších soupeřů Kadlečka a Martina Michka. Titul získal po desetileté přestávce. "Čekal jsem na něj hodně dlouho, naposledy jsem byl mistrem ještě ve třídě do 250 ccm".

Hlídal jsem stopu, dával pozor na každou kolej. Nechtěl jsem udělat zbytečnou chybu. Taktika se mi vyplatila, uvedl  Čepelák. Ve třídě do 125 ccm dvakrát zvítězil Slovák Martin Kohút, už jistý šampion Bučenec dojel vždy druhý. Na motokrosaře čeká ještě příští sobotu 22.9.2007 mistrovství České republiky družstev v Kramolíně a veteráni pojedou  ještě svůj poslední individuální závod.