Trať
Fotogalerie
Archiv
Třemošnice pro Žeravu a Neugebauera

19.9.2004 se jel v Třemošnici předposlední podnik MEZ MČR v motokrosu. Slušná divácká návštěva a velmi dobře připravená trať, to je deviza tohoto závodiště prakticky pokaždé. Nejinak tomu bylo i letos. Třída Open se stala jednoznačnou záležitostí pro Martina Žeravu. Zvítězil v obou jízdách a sekundovat mu dokázal pouze Mirek Kučírek. Oba dva pak na trati působili jako na výletě, nikdo se k nim ani nepřiblížil. Opakujeme to stále znovu, ale Kučírek opravdu nestárne, jinak by nebylo možné, aby získal dvě suverénní druhá místa, na kterých ho nikdo neohrožoval. Trochu k tomu přispělo také to, že na startu chyběli z favoritů Petr Bartoš a Erwin Machtlinger, kteří měli klubové povinnosti v Rakousku. Jiří Čepelák startoval ve švýcarském mistrovství.
Stopětadvacítky patřili především Janu Brabcovi a Filipu Neugebauerovi. Zatímco Brabec zvítězil jasně v první jízdě, ve druhé mu v tom zabránilo jen zaváhání, Neugebauer dojížděl v první jízdě po zdržení před první zatáčkou a jel také výborně. Velice rychle se dostal na druhou pozici a stahoval Brabce před sebou. Ve druhé se dostal na čelo až poté, co se Brabec propadl, ale jeho celkové vítězství bylo vzhledem k výbornému výkonu zasloužené.
Veteráni měli průběh také jasný - Na prvním místě dojel dvakrát Roman Heinrich, dvakrát druhý byl Petr Kovář, dvakrát třetí Ervín Krajčovič jr. A dvakrát čtvrtý Zdeněk Velký.

Výsledky:

Open:
První závod: 1. Žerava (KTM), 2. Kučírek (Honda), 3. Masařík (Honda), 4. Riho (SR/Honda), 5. Svatoš (Honda), 6. Hlaváč (Yamaha).
Druhá jízda: 1. Žerava, 2. Kučírek, 3. Riho, 4. Masařík, 5. Šikl (Honda), 6. Čepelák (KTM).
Celkově: 1. Žerava 50, 2. Kučírek 44, 3. Riho 38, 4. Masařík 38, 5. Šikl 28, 6. Hlaváč 28.
Průběžné pořadí: 1. Žerava 242, 2. Kučírek 194, 3. Masařík 181, 4. Bartoš (Yamaha) 130, 5. Machtlinger (Rak.(Honda) 102, 6. Máca (Suzuki) 94.

Do 125 ccm:
První jízda: 1. Brabec (KTM), 2. Neugebauer (Kawasaki), 3. Kohút (SR/KTM), 4. Hrabiva (Kawasaki), 5. Votroubek (Yamaha), 6. Schöffel (Něm./KTM).
Druhá jízda: 1. Neugebauer, 2. Hrabica, 3. Kohút, 4. Brabec, 5. Votroubek, 6. Schöffer.
Celkově: 1. Neugebauer 47, 2. Brabec 43, 3. Hrabica 40, 4. Kohút 40, 5. Votroubek 32, 6. Schöffel 30.
Průběžné pořadí po pěti závodech: 1. Brabec 214, 2. Hrabica 173, 3. Votroubek 167, 4. Kohút 156, 5. Neugebauer 144, 6. Bučenec (SR) 115.