Fotogalerie
Archiv
Kontakt
TŘEMOŠNICE 29. - 30.10.2000

V tomto termínu se na perfektně upravené trati a za ideálního počasí konalo Mezinárodní mistrovství České republiky MOTOCROSSU družstev.Motokrosový tým Orion Litomyšl, složený výhradně ze zahraničních jezdců, se stal potřetí za sebou vítězem mezinárodního mistrovství České republiky družstev.V Třemošnici před 5000 diváky nasbírali Belgičané Patrick Caps a Danny Theybers a Rakušan Erwin Machtlinger 17 bodů. O pouhé tři body porazili česko-nizozemskou trojici Václav Haas, Jiří Čepelák a Marcel van Drunen, kteří reprezentovali tým Pap Oil Racing. Bronz získal s 29 body M-Car Otrokovice zásluhou Jana Brabce, Petra Masaříka a Miroslava Kučírka. Suverénem dnešního odpoledne byl Jiří Čepelák, který na Yamaze 250 ccm dominoval oběma rozjížďkám.Ve společné jízdě kubatur do 125 a 500 ccm se z vítězství radoval Machtlinger. "Jirka Čepelák byl suverénní, ale v tom je specifická soutěž týmů, že jednotlivec sám příliš nezmůže," radoval se manažer vítězného týmu Petr Kovář.Orion o svém vítězstvím rozhodl až v dramatické závěrečné jízdě, když se Machtlinger i Theybers museli vypořádat se ztrátami po pádech. Po stíhací jízdě a výpadku několika jezdců z předních pozic stačilo nakonec čtvrté místo Theyberse, desátého jezdce letošního mistrovství světa do 250 ccm, k odsunutí Pap Oilu na celkovou druhou pozici.